Cildi Güzelleştiren Maske

Havaların soğuması ile birlikte cilt kurumaları ve cilt bozuklukları sıkça karşılaşılan ve hemen hemen herkesin muzdarip olduğu bir durumdur.

image

Cildi güzelleştiren maske veya kremler kişinin cilt tipi için uygun olup olmaması da istenilen seviyeye gelmesi adına çok önemli faktörlerden birisi olmuş durumda.Bugün sizlerle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında cildi güzelleştiren maskeler evde yapılan, yüzü güzelleştiren maskeler, yüzü güzelleştiren doğal maskeler, cildi güzelleştiren maskeler ve yüzü güzelleştiren meyveler isimli yazıları okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Özellikle havaların çok soğuk olduğu şu günlerde cildi ile sorun yaşamayan kimse yoktur herhalde? Siz de cilt problemi yaşıyorsanız  cildinizi hem gerginleştiren hem de sıkılaştıran maskeleri hem de çok pratik bir şekilde  öğreneceksiniz.

Yumurta Maskesi

Cildin sıkılaşmasını sağlamak için eski çağlardan itibaren uygulanan en bilindik cilt sıkılaştırma maskesi, Yumurta Maske sidir.  Bir adet yumurtanın beyazını bembeyaz köpük olana kadar iyice çırpın. Göz ve dudak çevreniz dahil bütün cildinize elle veya bir parça pamuk yardımıyla sürün. Kuruyana kadar yaklaşık 10-15 dakika bekleyin ve cildinizi yumuşak bir şekilde durulayın. Yoğun şekilde zahmetsiz olan bu maskeyi düzenli olarak haftada iki kez uyguladığınızda yüksek fiyatlı sıkılaştırıcı kremlere boşa para harcadığınızı anlayacaksınız. Cilde çok kısa sürede Gerginlik veren Maskeler içerisinde uygulaması kolay ve pratiktir.

Türk Kahvesi Maskesi

Başta Tülin Şahin olmak üzere bir çok ünlü ismin uyguladığı Türk kahvesi maskesi cildin canlı, parlak ve pırıl pırıl görünmesini sağlar. Ciltte bulunan siyah lekelerin giderilmesinde de etkili olan Türk kahvesi maskesi özellikle modellerin ve oyuncuların sıkça uyguladığı bir maske olarak göze çarpıyor.

Türk Kahvesi ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Her gün  Türk kahvesi içiyoruz. Artık gelenekselleşmiş olan kahvemizi içtikten sonra  gelelim cilt güzelliği için nasıl uygulayacağımıza. İşe  ilk önce içtiğiniz kahvenin telvesini soğutarak başlıyoruz.maddeler halinde yazacak olursak,

Türk kahvesinin telvesini soğutun.Türk kahvesi telvesi ile dairesel şekilde hareketlerle  peeling yapın,Türk kahvesi telvesini yüzümüze krem  gibi yayarak dairesel biçimde sürüyoruz.Türk kahvesi telvesi cildimizde 3 ile 5 dakika kadar devamlı peeling masaj yapılmalıdır.Türk kahvesi maskesi uygulaması yaklaşık olarak 6 hafta yapılabilir. Hafta da 2 ya da üç gün tarife göre uygulanmalıdır.Türk kahvesi telvesi ile uygulanan bu yöntemde masaj yapılması etkilerinin artması için önemlidir.Balık Yağı

Sizde Cildine önem verenlerdenseniz  sağlıklı ve genç bir görünüm için kesinlikle balık yağından vazgeçmeyin. Eczanelerden basitçe bulabileceğiniz balık yağı kapsüllerini kırarak içindeki yağı tüm cildinize yedirin. Bunu haftada bir kez uygulamanız sonucunda gelişmelere sizde şaşıracaksınız.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir