Elma Sirkesi ve Bal Karışımı Mucize

Elma sirkesi ve bal karışımının diyet için ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Ama Prof Dr Ender Saraç bu konuyu gündeme tekrar taşıdı. Bu karışımı içenlerin diyet yapmalarına gerek olmadığını belirtti. Bu açıklamasıyla tekrar dikkatleri üzerine çeken Prof dr Ender Saraç, sirke başlı başına mucize bir besin olduğunu, kolesterole olan etkisi herkesçe bilindiğini, sabahları aç karnına bir bardak su ile az bir elma sirkesi içildiği zaman çok etkili bir zayıflama aracına dönüştüğünü iletti. Sayın Prof Dr Ender Saraç buna balı da ekleyerek mucizenin gücünü daha da arttırmış.

Bu formüldeki elma sirkesini evinizde kendiniz de yapabilirsiniz, eğer isterseniz piyasada satılan iyi kalite markalardan bir tane satın alabilirsiniz. Bal seçimlerinizde de kaliteden yana olmalıyız. Evlerde yaptığınız elma sirkeleri fabrikasyonlara göre çok lezzetli ve besleyicidir. Siz sirkenize hiçbir kimyasal katmıyorsunuz ama fabrikalar çabuk olması için içine maya karıştırıyorlar.

 

elma-sirkesi-bal

1 bardak su

1 tatlı kaşığı bal

2 yemek kaşığı elma sirkesi

İşte harika bir formül, bunu sabahları aç karnınıza ve akşamları yatmadan evvel hemen hazırlayıp içmelisiniz. Yağ yakıcı özelliği ile vücudunuzdaki yağlar kısa zamanda yok olacak ve siz daha diri, daha sağlıklı ve fit görüneceksiniz.

Elma aslında başlı başına bir tabiat harikasıdır, çok farklı çeşitleri ile enerji veren, şeker hastalarının bile güvenle yiyebileceği tek meyve elmadır. Hoş aroması ile aynı zamanda midenin de dostudur, midesi ağrımalarında bir elma yiyerek bundan kurtulabilirler. Yurdumuz elma cennetidir diyebiliriz, neredeyse her çeşit elma bizim ülkemizde yetişiyor.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir