En Sık Yapılan Egzersiz Hataları

Forma girmek için egzersiz yapmak çok önemlidir. Fakat farkında olmadan yapılan bazı egzersiz hareketleri vücudun şekle girmesini engellediği gibi kilo vermenizi de önlüyor. Egzersiz hareketlerini yaparken dikkat etmeniz gereken hareketler vardır. Bu hareketleri yaparken bazen kendimizi kandırıyor da olabiliriz. Peki egzersiz hataları olarak neler yanlış olabilir.

en-sik-yapilan-egzersiz-hatalari

En sık yapılan egzersiz hataları

Tek noktaya odaklanarak dakikalarca sayısız mekik çekmek ya da plank hareketinde uzun süre kalıyorsak bu hareketimizden kesinlikle vazgeçmemiz gerekmektedir.

Vücutta fazlalık olarak odaklandığımız tek bölgeye spor yaparak sadece o bölgeyi zayıflatmak veya inceltmeye çalışmak, bizi başarılı bir sonuca ulaştırmaz. Kalori alımını azaltarak ve tüm kaslarımızı çalıştıracak egzersiz programları uygulayarak ancak incelebilirsiniz. Bunun içinde muhakkak işin uzmanına danışmanız gerekmektedir.

Sadece kardiyo yaparak kilo vermek, istediğiniz ve hayalinizdeki şekle ulaşamazsınız. Bu yöntemle yapılan zayıflamada güç antrenmanları yapamadığınız gibi kas kaybı da yaşanmaktadır. Ayrıca güç antrenmanlarınızı sadece spor salonlarında değil evde baklava dilimi kas yapabilir, kol kası geliştirebilirsiniz. Eğer haftada kez kardiyo antrenmanı yapıyorsanız , kez de güç antrenmanı yapmanız doğru olacaktır. Ayrıca spor salonuna gidiyorsanız mutlak işin uzmanlarına kendinizi bırakmanız ve fitness antrenörüne danışarak onun gözetiminde size en uygun olan programı öğrenerek uygulayın.

egzerisiz_hatalari

İdael vücuda ve forma girmek için egzersiz yapıyor olmak önemli. Daha sağlıklı bir yaşam için kilo verdikten sonra da egzersiz programlarınızı devam ettirmek çok önemlidir. Kilo verme hedefi başarıya ulaştıktan sonra kendinizi spora teşvik ve motive edecek listeler oluşturun. Bu tür listelerle kendinizi spor yapmaya daha teşvik etmiş olacaksınız. Spor yaparken de kesinlikle bıkma duyunuzu bastırmış olacaksınız.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir