Evde Baklava Dilimi Kas Sahibi Olma

Uzmanlara göre evde baklava dilimi kas yapmanın mümkün olduğunu, bunu da egzersiz sonrası içilecek bir bardak sütle yapılabileceği, ayrıca sütün yorgunluğu ve istenmeyen kasılmaları önlediğini belirtiyorlar.

Erkeklerde kaslı ve üçgen vücut yapma karın kaslarında baklava dilimi kas şeklinde kas yapma istekleri çok fazladır. Özellikle kısa sürede baklava dilimi vücuda sahip olmak isteyenler vücut geliştirmeye ağırlık verirler. Diyetisyen Seda Başkan’a göre; Vücut geliştir ile ilgilenenlerin protein bakımından zengin beslenmeleri gerektiğini. Sadece protein, sıfır karbonhidrat ve sıfır yağ ile beslenilmeli gibi yanlış anlaşılma olduğunu iletiyor. Vücut geliştirmek için çalışanlar normal kişilere göre protein yönünden daha zengin beslenmesi gerektiğini ancak karbonhidratların ve yağların da dengeli şekilde vücuda alınması gerektiğini ileten diyetisyen Seda Başkan dikkat edilmesi gereken yağın çeşidinin önemli olduğu. Sıfır yağ şeklinde beslenilmemesi gerektiğini iletti.

baklava dilimi kas

Baklava Dilimi Kas

KAS YAPMAK İÇİN DENGELİ BESLENME ŞART

Diyetisyen Seda Başkan, kas yapmak için yoğun tavuk ve makarna tüketmekle ilgili yanlışlarının olduğunu, Kas yapmak isteyenlerin beslenmesindeki dengenin öneminin üzerine bastı. Sporcular için tavuk özellikle yağsız kısımları protein olarak zengin bir besin olduğu için tercih edilebileceğini ileten sayın başkan makarna tüketimi içinde egzersiz yapanların karbonhidrat depolamaları için problem olmadığını ancak Karbonhidratları tek tip beslenme şekliyle alınmasının yanlış olacağını belirtmiş. Muhakkak meyve ve sebzeye de, süt ürünlerine de her şekilde yer verilmesi gerektiğini vurgulayan diyetisyen Seda Başkan sadece tavuk ve makarnayla olmayacağının yanında kısa sürede elde edilmeye çalışılan baklava dilimi kaslar için uygulanan cerrahi işlemlerin uygun olmadığını vurgulamışlardır.

EVDE KAS YAPMAK MÜMKÜN

Diyetisyen Seda Başkan’a göre evde kas yapmalarının mümkün olduğunu çok basit hareketlerle kas yapmanın mümkün olabileceğini, ile de çok yoğun ağırlık çalışmadan veya çok yoğun egzersiz yapmadan yine egzersizle kas yapılabilinecek hareketler olduğudur. Evde yapılabilecek sporlarla ilgili isteğe bağlı bir sürü hareketin olduğunu ama egzersizi düzenli şekilde devam edilmesi gerektiği ve eninde sonunda kas kütlesi artmaya başlayacağıdır. Diyetisyen Seda Başkan kilo kaybında kaslarım eriyerek yağa dönüşecek veya yağların eriyerek kasa dönüşeceği gibi bilinen bir durumun yanlış olduğunu. Şekilli bir vücuda sahip olmak için kasların artırılması gerektiği. Bunun içinde egzersiz ve proteinli beslenme şart olduğunu belirtiyor.

PROTEİN TOZU YERİNE SÜT

Vücut geliştirmek isteyenlerin kullandığı protein tozlarının yanlış olduğunu belirten Diyetisyen Seda Başkan, Protein tozu proteinden zengin diyetler gibi zarar verebilmektedir. Protein tozu kullanmanın yerine sporculara kendi hazırlayacakları doğal içecekleri tavsiye ediyor.

 

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir