Evde Fitness Hareketleri

Fitnesse gitmeye üşenenler için veya fitnesse verecek param yok diyenler için evde kolayca yapabileceğiniz 15-20 dakikada, kolayca yapıla bileceğiniz basit evde fitness hareketleriyle formumuzu korumak mümkündür. Evde fitness hareketleri ile basen bölgesi, bel bölgesi, karın bölgesindeki yağlar için yapacağınız hareketleri basit şekilde resimli olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Evde yapılabilecek spor hareketleri

Köprü Hareketi

evde_egzersiz1Evde kolay şekilde yapılabilecek köprü hareketi, özellikle sırt ağrılarına çok iyi gelir. Evde uygulanabilecek bu hareket basen bölgenizdeki yağları eritir ve karındaki kasları da sıkılaştırır.

 

 

 

Eller Dizlereevde_egzersiz2

Özellikle karın ve göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçiyseniz, bu hareket tam size göre. Evde uygun düz bir yere uzanın ve rahatlıkla evde yapabileceğiniz fitness hareketini gerçekleştirin.

 

evde_egzersiz4Dizler Göğüs’e

Evde yapabileceğiniz fitness hareketlerinden biride dizler göğüse hareketidir. Bunun için yapmanız gereken yere uzanın ve ayaklarınız tamamen yerde olmayacak şekilde duracak biçimde kaldırın. Evde uygulaya bileceğiniz bu basit hareket Karın yağları için birebir bir fitness hareketidir.

 

 

Bacak Kaslarıevde_egzersiz3

Baldır ve alt bacaklarınızda yağ veya selülit varsa, küçük bir top alarak, resimde olduğu gibi, önce bacaklarınızın arasına koyup sıkarak, sağa ve sola doğru hareketini evde rahatlıkla tekrarlaya bilirsiniz. Ardından bileklerinizin arasına alarak aynı hareketi uygulayın.

 

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir