Evde Kol Kası Geliştirme

Evde Kol kası geliştirmede en basit hareket haline gelen Dambılla çalışma hareketi, oturur durumda iken dirseğinizi dizinize koyarak yüzünüze doğru çekerek yapılan bu hareketin aslında vücut geliştirme ile pek ilgisi olmayan kişi tarafından yapacakları ilk hareketlerden biri bu olacaktır. Fakat dambılla yapılacak hareketler sadece bununla da sınırlı değildir.

Peki dambılla evde yapıla bilecek hareketler neler olabilir, bunları nasıl yapabileceğinizi sizler için paylaşmak istedik;

Yere yatarak her iki elinize dambılları alarak yukarı doğru kaldırıp indirilebilir. Bu hareketi yaparken ilk zamanlarda zorlanıldığı gibi dikkat edilmesi gereken şeyde vardır. Dambılları yukarı kaldırırken kolarınızın sağa sola yatık değil 90 derece olmasına özen gösterin. Bu hareket sadece kol kası geliştirmenin yanında göğüs üst kısımlarının da gelişmesinde yardımcı olacaktır.

Evde kol kası geliştirmenin ikinci yolu ise, yine sırt üzeri yatarak dambılları kollarımızı bükmeden düz şekilde kanat çırpar gibi yapılan harekettir. bu harekette göğüs gelişmesin de yardımcı olur.

Dambıllarla yapılan evde kol kası geliştirmek için önerebileceğimiz diğer bir hareket ise ayaktayken dambıllar elimizde iken kollarımızı yere paralel olarak gergin düz şekilde açarak aşağı indirme hareketidir. Bu hareket istenirse kolarda tek tek uygulanabilir.

Evde Kol Kası Geliştirme

Evde Kol Kası Geliştirme

Dambılsız ve aletsiz şekilde evde kol kası geliştirme yöntemlerinin diğerleri ise şöyle sıralanabilir;

– Koltuk, sandalye ve kanepelerden faydalanarak evde kol kası geliştirmek:

Elinizi avucunuzu açarak yukarıda yazan evinizdeki eşyalardan herhangi birini kullanarak koyun. Şınav çeker gibi belli bir eğim açısı tavsiyemiz 60 derecedir kolunuzu bükün. İçinizden 5’e kadar sayın ve dirseğinizi düzeltin. Bu hareketi en az 20 kez yapabilirsiniz. Bu hareketi isterseniz kollarınızı tek tek kullanarak sıraylada yapabilirsiniz. Yine bu hareketi koltuk, sandalye ve kanepenin dışında elinizi duvara koyarak da yapabilirsiniz.

Dambıla bağlı olmadan evde kol geliştirmenin diğer bir yöntemi de sandalyeden yardım almaktan oluşmaktadır. Evdeki sağlam sandalyeyi seçerek beliniz 90 derece olacak şekilde oturun. Sandalyenin kenarlarına ellerinizi koyun ve kendinizi kaldırmaya çalışın. En az 5 cmkendinizi kaldırınca 3 e kadar sayın ve oturun. Bu hareketi 10 kez yapa bilirsiniz. İlk zamanlar da bu hareket yapmaktan koltuk altlarınızın ağrıdığını hissedeceksiniz. Ancak 4-5 gün tekrarlanınca ağrıların gittiğini fark edeceksiniz. Özellikle bu hareketi yapmadan önce muhakkak ısınma hareketi yapmanızı öneririz.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir