Kuru Fırça Masajı

Her zaman dokunuyoruz, üstünü kapatıyoruz bazen açıyoruz, güneşe çıkarıyoruz, yıkıyoruz, boyuyoruz, kurutuyoruz, kaşıyoruz, epilasyon yapıyoruz, üstünde dönüyoruz, uyuyoruz,  bir yerlere vuruyoruz ve galiba bazen de hor kullandığımız vücudumuzu biraz şımartınca bize arınma, nefes alma, esneklik, sıkı bir görünüm, sağlık vaat ediyor.

Kuru fırça masajı, kuru cilde yapılıyor. Sabahları özellikle duştan önce yapılması tavsiye ediliyor. Bu sayede duş ile tamamlanıp daha etkili hale geliyor. Tabiki sabahları duşla uğraşmak istemeyen veya sabah duş almayı sevmeyenler için akşamları yapıla biliyor.

İhtiyacımız olan sadece sakin bir ortam ve sentetik olmayan doğal kıllara sahip bir fırça.

Piyasada bir çok çeşidi mevcut, fakat at kıllı geniş bir fırça kullanmanız ayrıca sırtınız içinde saplı bir tane temin etmeniz yeterli olacaktır.

Bacaklar bilekten kalçaya, kollar bilekten omuza, boyun ve sırt yukarıdan aşağıya, mide karın göğüs bölgeleri saat yönünde daima kalbimize doğru yumuşak hareketlerle saç tarar gibi vücudumuzu fırçalıyoruz. Bölge bölge bir kaç dakika, sorunlu bölgelerde biraz daha fazla olabilir.Ama bastırmak hırpalamak  ve yaralı iritasyon olan hassas bölgelere yapmak yok tabi biraz kızarması ise çok normal.

Kuru Fırça Masajı

Kuru Fırça Masajı

Düzenli olarak Kuru fırça masajı yaptığımızda;

  • Cildimiz ölü derilerden arınıyor,
  • Kendini yeniliyor,
  • Kan dolaşımımız hızlanıyor,
  • Selülit görünümü azalıyor,
  • Batıkları azaltıyor,

Düzenli olarak aynı hareketi tekrarlamak zihinsel olarak da odaklanma ve rahatlama sağlıyor. Lenf Drenaj sistemimizin daha düzenli çalışmasını sağlıyor ki bu daha hızlı toksin atımı süper bir arınma demek, Cildin elastikiyetini arttırıyor,

Sağlıkla ışıldamak için siz de kese ev tipi spa ve kuru fırça masajını banyo bakım rutininize ekleyin .Düzenli olarak bu rutini uyguladığınızda farkı göreceksiniz!

Cildiniz berrak ,zihniniz berrak,ruhunuz berrak olacak.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir