Nefis Kalorisiz Tatlılar

kalorisiz tatlılar

Tatlı canınız çekiyor ama kalorilerin den dolayı yiyememekten şikayet ediyorsanız veya kalori olmayan tatlı yoktur, az kalorili tatlılar vardır diyorsanız tam sizi düşünerek kaleme aldık. Diyet yaparken tatlı krizinize çözüm olacak kalorisiz tatlılar kısıtlı olarak tüketebilir. Tatlıların içeriğindeki şeker neticesinde tüm tatlılar gibi az kalorili tatlılarda şeker içerdiğinden diyet programı uygularken ve adet öncesi dönemlerde tatlı krizleri yaşandığı anlarda, bu krizleri en hafif şekilde ve zararsız biçim de atlatmak önemlidir. Tatlı tercihimizi daha çok meyveli ve sütlü tatlılardan yana kullanmalıyız, şerbetli tatlılardan uzak durulmalıdır. Yoksa verdiğiniz bütün kilolar, yapılan tüm çabalar önemsiz kalabilir.

Kalori Oranı Düşük Olan Az Kalorili Tatlı Çeşitleri

Tarçınlı Süt ; Bardakta hazırlayacağımız sütün üzerine serpecek olduğumuz bir tutam tarçın, tatlı krizini hafif biçim de atlamanıza yardımcı olur; sütlü bir tatlı yemiş kadar lezzetli bir tat da bırakır. Sadece 150 kalorilik kalorisi az, kalorisiz tatlılar arasında yer alır.

Muz ve Fındık Rüyası ; Enfes ve değişik bir tatla tatlı krizlerinizin önüne geçmek için iki dilim muzun arasına bir miktar fındık ezmesi sürerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Kremalı Çilek ; Hazır satılan kremalardan ya da evde yapabileceğiniz kremaya çilek doğrayabilir ya da sadece çilekleri kremaya batırıp çıkartabilirsiniz.

Soslu Bademler ; Hem badem hem de bitter çikolata oldukça sağlıklı iki besindir. Bu iki lezzetin birleşmesinden olan yeni bir tatın verdiği his anlatılamaz olsa gerek. Hazırlanışı da pratik olan bu karşımı evde eriteceğiniz bitter çikolatayı bademlerin üzerine dökerek leziz tatlı atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.

Çikolata Soslu Armut; Bitter çikolatayı eritip, haşlanmış bir armut üzerine dökerek hafif meyveli tatlı hazırlayabilirsiniz.

Meyve Salataları ; Tropik meyvelerle veya mevsim meyveleri kullanarak hazırlayabileceğiniz meyve salatalarının üzerine çikolata sosu sıkarak enfes bir tatlı elde edebilirsiniz.

Bisküvi ile Balkabağı Tatlısı ; Balkabağını tatlısını hazırlar gibi pişirin. Pişirim esnasında sadece içine şeker atmayın. Pişen balkabağını sonra püre haline getirip aralarına bisküviler koyarak pasta gibi hazırlayabilirsiniz. Bisküvinin tatlılığı, hazırladığımız balkabağına koymadığımız şekeri dengeleyecektir.

Sütlaç Tatlısı ; Sütlaçlar; Süt, şeker ve pirincin harika uyumu içinde oluşan, az şeker ile hazırlanırsa daha az kalorili olun muhteşem tatlılardır.

İncir ve Badem İkilisi ; Tatlı krizlerinde yemek üzere kuru incirlerin arasına çiğ bademler yerleştirerek hazır bulundurabilirsiniz, öğünlerle birlikte atıştırmalık olarak 1 ya da 2 tane tüketebilirsiniz.

Elma ve Ayva Tatlıları ; Elma ya da ayva hangisini seviyorsanız çok az şekerle ve karanfille kaynattıktan sonra üzerine çok az fındık ya da ceviz serpebilirsiniz. Hem çok hafif hem de çok sağlıklı bir tatlı olarak misafirlerinize de hazırlayabilirsiniz.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir