Ofiste Diyet Yapamayanlara Öneriler

Ofiste Diyet Yapma

Ofiste diyet yapabilmek için öncelikle aldığımız enerji ile harcadığımız enerji arasındaki dengeyi kurmak gerekir. Ofis ortamında çoğunlukla çalışırken oturarak zaman geçirilmektedir. Buda vücudunuzdaki harcayacağınız enerjiyi azaltmaktadır.

Diyet yaparken harcadığımız enerjinin aldığımızdan daha az olması gerekiyor. Bu yüzden yiyeceklerle aldığımız enerjiyi kısıtlamamız gerekir.

Ofis hayatında diyette kesin yasaklar yoktur. Yiyeceklerin kalitesi ve çeşitliliği oldukça önemlidir. Şeker, işlenmiş gıdalar ve abur cubur besinlerden kaçınıldığı takdirde her gruptan besin tüketilebilir.

image

Günlük Enerji Harcaması;

Ofis çalışanlarının günlük enerji harcaması oldukça yetersizdir. Bunun için günlük adım sayınızın 10.000 adıma tamamlamaya çalışın.

Ayrıca çalışanları kendilerini hareketlendirecek çözümlerde üretmesi gerekir. Bu tür durumları kendilerine çevirecek pratik çözümlerde de asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih etmek, birilerinden bir şeylerin getirmesini istemek yerine müsaitliğine göre kendisi bu işi halletmek gibi çözümler vücudun enerji tüketmesine yardımcı olacaktır. Kesinlikle üşengeçliği kendimize yakıştırmayıp işleri kendimizin halletmeye çalışarak günlük enerji yakımına ve diyet yaparken gerekli olan hızlı enerji tüketimine yardımcı olmak gerekmektedir. Aksi takdirde sadece diyet yaparak amacımıza ulaşamayız.

Muhakkak çalışma durumumuza göre de gerekli kişilerden kontrolleri sağlayıp, onların gözetiminde size en uygun diyet yöntemine başlamanız gerekmektedir. Aksi durumda sizin için kalıcı sorunlar oluşup sağlığınızı etkileye bilir, buda iş hayatınıza etki edecektir. İş hayatınızı ve kendi sağlığınız için muhakkak bu tür diyetleri uzman veya doktor gözetiminde yapmanız en doğru olanıdır.

 

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir