Sivilce Sonrası Siyah Noktalar

Ance-Facial-2Sivilce sonrası siyah noktalardan kurtulmanın birçok yolu vardır. Siyah noktalar ya da aşırı pigmantasyon problemleri Afro – Amerikan insanlarda ve akneden muzdarip kişilerde oldukça yaygındır. Siyah noktalar genellikle yüzde, boyunda, sırtta ve bacaklarda görülebilir. Soldurucu kremlerin siyah nokta tedavisinde oldukça yaygın kullanım alanı vardır. Bunun yanında siyah noktaların tedavisinde medikal veya kozmetik kremler gibi çok sayıda ürün ve tedavi bulunmaktadır.

Sivilce sonrası siyah noktalardan kurtulabilme önerileri:
Metot 1

Bir cilt uzmanına randevu alın. İyi bir cilt uzmanı siyah noktalardan kurtulmak için en iyi olan yöntemlere karar verebilir. Doktorunuz size doğal materyaller ile hazırlanmış bir krem önerebilir. Ayrıca, akneyi kontrol etmek için ağızdan alınan ilaçlar da önerebilir ve siyah noktaları yok etmek için bitkisel ürünler ile tedavi yapabilir. Bu tür durumlarda genellikle A vitamini açısından zengin ola n kremler kullanılır. A vitamini ciltte akneyi azaltmaya yardımcı olur ve siyah noktalar gibi ciltte oluşan katmanları daraltır.

Metot 2
Peeling yöntemini deneyin. Bir cilt uzmanı ya da estetik uzmanı tarafından profesyonelce yapılan bir peeling ciltteki katmanları temizleyebilir. Bunun için birkaç seans gerekebilir. Kimyevi ürünler ile yapılan tedavilerin sorun çıkarma riskinin ve geri dönüşü olmayan yola girme riskinin olduğu, ayrıca pahalı olduğu için doğal ürünler ile yapılan peeling deneyebilirsiniz. Bu konuda sitemizden yeterli kaynak bulabilirsiniz.

Metot 3
Yüzünüze limon sürmeyi deneyin. Bu yöntem yalnızca siyah noktalardan kurtulmak için ucuz bir yol değil aynı zamanda oldukça sağlıklıdır. Limon, sağlıklı ve daha parlak bir cilt için gerekli olan C vitamini içerir. Sofralarınızda kullandığınız ve arta kalan limon posası ile harika cilt ve tırnak bakımı yapabileceğiniz bu yöntem en popüler ve ekonomik bir yoldur. Cildiniz kuru değilse çok rahatlıkla kullanabilesiniz. Eğer kuru ise çok uzun süre cildinizde tutmamalısınız

sivilce-izlerine-bitkisel-cozum

Görüldüğü üzere çevremizde hiç aldırış etmeden attığımız ürünler bizim çok yüksek meblağlar ödeyerek tedavi arayışında olduğumuz problemlerimize şifa olabilmektedir. Doğal yöntemler ile uygulanan tedavilerde dikkat edilmesi gereken durum cilt yapısının kişide kişiye faklılık göstereceği ve bu bağlamda aynı sonucun alınamayabileceğidir. Önemle üzerinde durulması gereken bir diğer mevzu da sadakattir. Saç problemlerinin başında sayılabilecek kepek problemi bayanlara nazaran erkekler için daha büyük sorun teşkil etmektedir. Erkeklerin saçlarının genelde daha kısa olmasından dolayı kepek daha aşikâr olarak gözükmektedir. Erkekleri koyu renk giymekten imtina ettiren ve özel günlerde kıyafet seçeneğini sınırlayan bu problem iş dünyasında olanlar için çekilmez bir durum haline gelmektedir. Ceket ve gömleklerin omuz bölgesi ve yakaları kepekler ile yığılmaktadır.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir