Tamamen organik kaktüs meyvesi veya dikenli incir

Kaktüs meyvesi olarak bilinen veya Dikenli incir olarak da bilinen sindirim rahatsızlıklarında ilaç kadar doğada kendiliğinden yetişen, kaktüs bitkisinin meyvesi olan dikenli incirin, etkili bir biçimde sindirim sistemi rahatsızlıklarında ilaç olarak kullandığı biliniyor.

Hemen hemen Türkiye’nin her bölgesin de yetişen, Akdeniz ve Ege’de çok olarak görülen yabani bir bitki olan dikenli incir veya kaktüs meyvesi, yaz dönemi sonlarına göre tam olarak olgunlaşmakta ve sahil kesimlerinde başta olmak üzere kent merkezlerinin pazar yerlerinde satışı bolca yapılmaktadır.

262499Soğuk olarak tüketilmesi tercih edilen, Sıcak günlerinde serinletici meyvesi gibi görülen kaktüs meyvesi veya diken inciri, buz parçalarının üzerine satışa sunulmaktadır. Dikenlerinin çok sık, ince ve sarımsı gibi dikeni olmasından battığı yerde çok zor görülmektedir. Bu nedenle satıcıların soyarak satışa sunduğu kaktüs meyvesi veya dikenli incirin, her yaş grubuna hitap ettiği gözleniyor.

Kurak, kireçli topraklarda yetişen ve kıraç alanlarda görünen anavatanı Güney Afrika olduğu sanılan kaktüsün, yetiştirdiği meyve kaktüs meyvesi veya dikenli incir, halk arasında yöresel isimleri bulunduğu gibi “Hint inciri” ve “Frenk inciri” olarak da biliniyor.

Kaktüs meyvesi veya dikenli incir, C vitamini yönünden zengin olduğu uzman doktorlar tarafından açıklanmıştır. Vücut direncini artırma, güç ve zindelik verme gibi özelliği bulunduğunu yine uzmanlar tarafından iletilmektedir.

Sindirim sistemini rahatlatan, bağırsak alışkanlığını düzenleyen, kabızlık sorununu gideren kaktüs meyvesi veya dikenli incir, son derece yararlı bir meyve olduğunu bildiren uzmanlar bolca tüketilmesiyle polivitamin hapları almasına gerek kalınmayacağını üzerinde hem fikirler.

Kaktüs-meyvesi-veya-dikenli-incirDoğada kendiliğinden, hiçbir hormon ve katkı maddesi olmadan yetişmesi nedeniyle kaktüs meyvesi veya dikenli incir, tamamen organik bir meyvedir.

Tamamen organik meyve kaktüs meyvesi veya dikenli incir, sindirim sistemi rahatsızlıklarında ilaç kadar etkili olduğunu her defasında belirten uzman doktorlar, hastalarına da doğal ilaçı tüketmelerini de öneriyorlar. Katkısız yetişmesi, vitamin değerinin fazla olması yanı sıra fiyatının da ucuz olması veya çevrenizde kendiliğinden doğal yollarla yetişmesinden ücretsiz olması ayrı bir avantaj sağlıyor. Yetişkin bir bireyin C vitamini olarak günlük alması gereken kaktüs meyvesi veya dikenli incir içinde 60 miligram değerinde vitamin bulunmaktadır.

Kaktüs meyvesi veya dikenli incir içindeki iri çekirdekleri ile tüketilmesi önerdikleri kaktüs meyvesi veya dikenli incir diyet yapanlara da tavsiye edilmektedir. Bu meyvenin bağırsakları düzenli çalıştırmasının yanında tok tutma özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliğiyle de diyet yapanlar için son derece faydalıdır. Diyet yapanlar, içinde önerilen kaktüs meyvesi veya dikenli incir açlık hissettiklerinde 3-4 adedini tükettiklerinde açlık hislerinin kaybolduğu görülecektir.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir