Trençkot Seçimi Nasıl Olmalı…

Sonbaharda vazgeçilmez kıyafetlerden biri olan trençkot, aslında her kadının dolabında bulunması gereken kıyafetler arasında dır. Hatlarını keskinleştirmek isteyen kadınlar veya bel bölgelerini ön plana çıkarmak için tasarlanmış hatta kadınsı çizgilerini vurgulamak ortaya çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Fakat doğru trençkot seçimi kadınları zor duruma sokabilir. Kadınlar açısından bakılırsa trençkot için o kadar çok detay var ki saymakla bitmez. Uzunluğu, yaka detayı, düğmeleri, stilleri trençkotların seçimlerinde baz alınanlardan bazılarıdır.

trenckotBüyük Göğüslü Kadınlar;

Hafif salaş şekilde tek sıra düğmeli olacak derin boyun dekoltesi bulunan dar klapalı şekilde doğal omuz kesimli ve kalçaları örten modelleri seçmeniz sizin için daha şık olabilir. Kesinlikle desenli kemerler, üst bedeninize vurgu yapacak süsler, aksesuarlar uzak durmaya çalışın.

Küçük Göğüslü Kadınlar;

Bele oturan şekilde üst kısmı işlemeli olacak lazer kesimli modeller sizin için daha uygun olabilir. Ayrıca yüksek omuz, geniş yakalar, büyük kemerlerde sizin hatlarınızı ön plana çıkaracaktır. Kesinlikle bol kesim, üste oturmayan, kare kesim modellerden uzak durmaya çalışın.

İri Kalçalı Kadınlar;

Düz kesimlerin yanında tek sıra düğmeli, kalçayı yarım örten ya da daha uzun modeller sizi daha şık gösterecektir. Bele oturan kesimler, yüksek beller, aşırı büyük süslerden uzak durmaya çalışın.

Minyon Fizikli Kadınlar;trenckot

Kemerli, göğüs altı pileli yüksek beller olacak şekilde, dizin hemen üstünde biten etek boyu ile üste tam oturan kesimler ve ince boyun detayları sizi daha net ön plana çıkaracaktır. Kesinlikle iri kesim, hantal duran, çift düğmeli, geniş klapalı ve sade düz modellerden uzak durmaya çalışın.

Uzun Boylu Kadınlar;

Neredeyse tüm trençkot modelleri tam size uygun yapılmış gibi duracaktır. Yine de siz asimetrik kesimli, büyük çarpıcı baskılı, büyük yakası olan detaylara sahip uzun treçkot yakışacaktır. Kesinlikle çok kısa modellerden uzak durmaya çalışın bu sizin bacaklarınızı tuhaf bir biçimde uzun göstereceği için uzak durun.

Yuvarlak Hatlı Kadınlar

Kemerli olacak şekilde sade, düz kesimleri deneye bilirsiniz. Az dekolteli yüksek boyun kesimli, tek ya da çift düğmeli, diz boyunda kesimli trençkotlar size çok yakışacaktır. Kesinlikle geniş kemerlerden, uzun etek boyu ve iri aksesuar detaylarından uzak durun.

Geniş Omuzlu Kadınlar

Asimetrik şekle sahip, büyük beden olmayacak fakat hafif dökümlü kesimli, Reglan kol kesimlerine sahip, derin V yakalı modelleri tercih etmeye çalışın. Kesinlikle çift sıra düğmelerden, göğüs ceplerinden uzak durmaya çalışın.

 

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir