3 Adımda Kalça Eritme…

Kilo almak başlı başına bir problemken bir de aldığımız kiloların kalçamıza gitmesi ve kalça eritme için ayrı bir problem.
Bazı kadınlar kiloları sadece kalçalarından alırlar. Bu da orantısız ve kötü bir görünüme sebep olur. Birde kalça eritme işlemi için uğraşırsınız.

Kalça Eritme

Kalça Eritme

İşin kötüsü kilo vermeye çalıştığımızda da tüm vücudumuz zayıflar kalçalarımız aynen kalır ve daha da götü bir görüntü oluşmuş olur.

İnce bir vücut ve kocaman kalçalar hiç birimizin istemediği bir şey. Bundan kurtulmak ise gerçekten çok zor. Çünkü kalçalardaki yağlar en zor yanan yağlardan. Sebebi ise en hareketsiz bölge olması.

Neredeyse hiç kas yer almayan kalçalarımız kolayca yağlanır. Eritmesi de çok zor olur. Bu yüzden biraz yoğun bir çalışma gerekir.

Şimdi size kalçadaki yağlardan kurtulmak için bir kaç yol söyleyeceğim. Bu yollar oldukça etkili olacaktır. Yine de devamlılık şart.
Asıl unutmamanız gereken ise asla mucize beklemeyin. Uzun süre dediklerimi yapmazsanız pek bir değişme sağlayamazsınız.

Gelelim kalça eritme yollarına:

Öncelikle sağlıklı bir diyete giriyoruz. Ama öyle piyasada gezinen ünlü diyetlerinden değil. Onların sağlığa ne kadar zararlı oldukları biliniyor. Siz yavaş yavaş da olsa sağlıklı kilo verin ki sonra sıkıntıya girmeyin. Hem hızlı verilen kilolar geri alınıyor. Bu işlemi doktorunuza başvurarak başlaya bilirsiniz.

Sonra her zaman dediğimiz gibi bol bol su için.
Sırada egzersizler var: Günde bir kaç kere beş on dakikalık hareketler yapacağız.

Oturup kalkma hareketi: Ayakta durun. Bacaklarınızı açın ve oturup kalkın. Bu bacaklarınızı ve kalçalarınızı çalıştırır. Bu işlem kalça eritme işlemi için önemlidir.

3 Adımda Kalça Eritme

3 Adımda Kalça Eritme

Ters ayak sallama: Yine ayakta durun ve bacağınızı ayaklarınız biraz havaya kalkacak şekilde arkaya doğru ileri geri hareket ettirin.

Bu direk kalçalarınızı çalıştıracak ve kalçalarınız erimeye başlayacaktır.
Bol bol yürüyün ve hafif tempoda koşun. Kalçanıza yine çok etki eder.

Kalça kaslarınızı kasıp gevşetin: Bu direk kalçanızı çalıştırır. Bunu biraz zorlanana kadar yapın ki etki etsin.

Bu ana 3 adımı yaptıktan sonra diğer klasik yöntemler ile destekleyin. Etkisini göreceksiniz.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir