Varis İçin Bitkisel Kürler

Damarlardaki kan dolaşımı bozukluğundan oluşan damar hastalığı adı varis için şifalı bitkilerle, Prof Dr. Ahmet Maranki tarafından önerileri doğrultusunda hazırlanan kürleri sizlerle paylaşmak istedik.  Varis için iyi gelen bitkiler, varis için bitkisel çözümler, doğal tedavi yöntemlerini sizin için Prof Dr. Ahmet Maranki’nin bitkisel yöntemlerini araştırdık.

varis

Prof Dr. Ahmet Maranki’nin Varis İçin Bitkisel Yöntemleri

Varis için farkı farkı kürleri şöyle;

1. Kür ; 1 litre beyaz ispirto içerisine 4 adet kafirun ilave edilerek elde edilen karışımı akşamları yatmadan varisli bölgeye sürün ve streç filmle sararak yatın. Sabahleyin yine aynı şekilde uygulamayı tekrarlayın.

2. Kür ; At kuyruğu otu, Çoban çantası otu, at kestanesi kabuğu ve kekik ayrı ayrı veya hepsi birlikte çay şeklinde demleyerek günde 3-4 su bardağı kadar için.

3. Kür ; Asma ve Fındık yaprağı ile hazırlanan bitkisel çaylar da varise iyi geliyor.

4. Kür ; 1 bardak kaynar suya 4 gr rezene ilave edilerek 10 dk bekletilerek günde 2-3 bardak içiniz.

5. Kür ; Taze Çoban çantası doğranarak üzerine keskin sirke ilave edilir. 10 gün güneşte bekletilir ve elde edilen karışım ile aşağıdan yukarıya doğru varisli bölgeler her gün ovulur.

6. Kür ; Yarım fincan ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat, 40 derece ısıtılmış 1 kova sıcak suyun içine ilave edilerek eritilir. Hazırlanan bu kür ile haftada 3 gün 15 dakika süre ile bacaklar dize kadar konur. Fakat varisler dizden de yukarı çıkmış ise aynı işlem küvette tekrarlanmasında fayda vardır.

7. Kür ; Ceviz ağacı kabuğu ile fındık ağacı kabuğu kaynatılır. Bu karışım kürü suyuyla varislerin üzerine sürülerek pansuman yapılır.

Farklı kür tariflerini Prof Dr. Ahmet Maranki’nin kendine özgü hazırladığı ve bizlere sunduğu sayfasından bakabilir veya kendisine danışarak kişiye özgü bitkisel yöntemleri sayesinde hazırlanarak uygulaya bilirsiniz.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir