Yaz meyvesi incir ile yaşlanmaya karşı savaş açın

Yaz meyvesi incir ile genç kalmak;

Güzelliğiniz den hiç bir şey kaybetmemeyi kim istemez ki?  Her geçen gün genç kalmak için farklı farklı şeyler ortaya çıkmaktadır.

Yaz günlerinin mucizevi meyvesi olan incir genç kalmaya yardımcı olduğunu hiç tahmin eder miydiniz veya yaz meyvesi incir yaşlanmayı önleyici özellikleri olduğunu biliyor muydunuz?

Yaşlanmak istemeyenlerin düzenli olarak incir tüketmesi gerekmektedir. Yüksek oranda anti oksidan içeren bir meyve olarak bilinen yaz meyvesi incir aynı zamanda yüksek oranda karoten, lutein ve tannen  de içermektedir. Bu sayede yaşlanmanın vücuttaki etkilerini önlemeye yardımcı olmaktadır.

Yaşlanmaya Karşı Savaş Açın

Yaşlanmaya Karşı Savaş Açın

Yüksek oranda pektin enzimi içermektedir. Peki bu enzim ne işe yaramaktadır? Yaz meyvesi incir deki bu enzim, kolesterolün düşürülmesinde etkili maddedir. Bu sebeple, günde 2 adet incir tüketerek kolesterolün düşürülmesine önemli fayda sağladığı görülmüştür.

Potasyum açısından zengin bir meyve olan incir, bu özelliğini tansiyonu düzenlemede kullanmakta ve oldukça faydalı olduğu görülmüştür. Hipertansiyonu kontrol altına alan bir meyve olduğu da söylenebilir.

Ayrıca yaz günlerinin mucizevi meyvesi incir, demir yetersizliği olanların da yardımına yetişiyor. Demir yetersizliği olanlar için inciri günlük beslenmelerine dahil etmeleri gerekir. Demir içeriğinin yüksek olmasının yanı sıra C vitamini de içermektedir. İncirin C vitamini içeriyor olması, demirin emilimini olumlu yönde etkilemektedir. Böylece yüksek emilim oranına sahip bir demir kaynağı olmaktadır.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir